KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15629579
nr 1562 9579
Knut Hanqvist
(1904-1981), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 49x58 cm
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 september 2023
kl 19:08:02
11/9 16:44:01
Knut Hanqvist
Läs mer om Knut Hanqvist